Stoły

STÓŁ  – jest centralnym miejscem naszej kuchni oraz stolikiem przy którym po powrocie  z pracy najczęściej siadamy do posiłków  przyrządzonych przez naszych  najbliższych , konsumujemy oraz rozmawiamy. Jak można zauważyc stół jest nierozłącznym elementem naszej kuchni. Często nie przywiązujemy wagi do tego jaki on jest, a powinniśmy starannie dobrać go do potrzeb indywidualnych.

Stół nie powinien być za duży, ani zbyt mały. Powinien być wykonany z solidnego materiału np: kamienia naturalnego – oczywiście pasującego do wystroju naszej kuchni, jak i naszego dobrego samopoczucia. Stół posiada określone wymiary, które nie powinny być przekroczone. Często nasze kuchnie są dość małe by pomieścić duże stoły rodzinne dlatego nasza firma Marmo-Davanzale proponuje stoliczki  pod indywidualne zamówienie klienta. Stoliczki mogą pełnić funkcje ozdobne oraz konsumpcyjne.
Standardowe stoły mają 70-75 cm wysokości, natomiast barowe – 110-120 cm.
Kupując stół, sprawdźmy, czy siedząc przy nim, swobodnie oprzemy łokcie na blacie

Każda kuchnia ma swój urok bardzo ładnie wyglądają stoliki o różnych kształtach w zależności  od potrzeb.
Granitowe, z kamienia naturalnego są najbardziej twarde  a zarazem trwałe na lata ,odporne  prawie na wszystko i bardzo praktyczne.
Wkomponowany stolik z blatem z kamienia naturalnego ,granitem do całości kuchni wygląda elegancko jest niepowtarzalny i ma swój urok.
Stoliki  takie można wkomponować przy ścianie oraz przy projektowaniu kuchni jednocześnie bardzo ładnie wyglądają blaty kuchenne  z kamienia naturalnego  do całości  kuchni i z tego samego  zrobiony stolik.

Stoły kuchenne można spotkać w różnych kształtach:

  • Stoły okrągłe
  • Stołyprostokątne
  • Stoły kwadratowe
  • Stoliczki narożnikowe
  • Stoliczki półokrągłe